135 PLN/os
Wstecz

Jarmarki Drezno z Władimirem Putinem

Najstarsze Jarmarki w Dreźnie: Striezelmarkt, Struclowa Parada oraz siedziba KGB i Władymira Putina z czasów zimnej wojny

Rezerwacja

Termin Ilość wolnych miejsc Cena
04 grudnia 2021 48 miejsc wolnych
135 PLN
04 grudnia 2021
48 miejsc wolnych
135 PLN

Opis szczegółowy

Zbiórka w godzinach porannych zgodnie z rozkładem i przejazd do Drezna. Spacer po zabytkowej starówce w trakcie którego zwiedzimy m.in Zwinger – zaliczany do najbardziej znaczących budowli baroku, kompleks wzniesiony na życzenie Fryderyka Augusta Mocnego, który w jego założeniach miał dorównać rzymskiemu Koloseum. W skład kompleksu wchodzą: Galeria Malarska Dawnych Mistrzów, Nymphenbad, brama Kronentor ze swoimi Galeriami, następnie obejrzymy Operę Sempera na Placu Teatralnym. W dalszej części programu zwiedzanie Frauenkirche – drugiego największego (po katedrze w Strasburgu) budynku wzniesionego z piaskowca. Po zwiedzaniu miasta zaprosimy Państwa do spędzenia czasu wolnego na terenie Jarmarków Bożonarodzeniowych. Jarmarki bożonarodzeniowe w Dreźnie - Drezdeński Striezelmarkt to najstarszy i jeden z największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, którego nazwa pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej. Na terenie jarmarku nasi turyści będą mogli obejrzeć z bliska liczącą 14 metrów wysokości, bożonarodzeniową piramidę, a także wziąć udział w niepowtarzalnym Święcie Strucli, podczas którego od Zwinger do Striezelmarkt odbywa się pochód z olbrzymią struclą, która zostaje rozdana zgromadzonym. W namiotach na ternie parku odbywają się pokazy teatralne o tematyce świątecznej i koncerty – ok. 150 występów i spektakli każdego dnia.

Na zakończenie wracamy do autokaru i dostajemy coś ekstra: przejazd do górnego Drezna gdzie zobaczymy taras widokowy pałacu Albrechsberg skąd rozpościera się przepiękny widok na Dolinę Łaby, a następnie poszukamy siedziby drezdeńskiego KGB z czasów zimnej wojny, oraz willi gdzie pracował młody oficer radzieckiego wywiadu – Władimir Putin.

Przedstawiony program jest ramowy i może zostać zmodyfikowany.

 

Aktualne warunki wjazdu do Niemiec: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

Przebieg trasy

 • 05:15
  Głogów MOK
 • 06:00
  Lubin parking Kaufland
 • 06:30
  Legnica PKS
 • 07:10
  Bolesławiec (Łąka przy A4)
 • 08:00
  Zgorzelec, Stacja Orlen ul. Słowiańska 1
 • Jarmarki Drezno z Władimirem Putinem

Cena

Cena zawiera
przejazd autokarem
opiekę pilota-przewodnika
ubezpieczenie KL i NNW
opłaty parkingowe
Cena nie zawiera
wstęp do Zwinger + zestaw słuchawkowy i szatnia - ok 15 EUR

Mapa